Tabule Dergi Temmuz 2014 Sayısı

Derginin yüklenmesi bir kaç saniye sürebilir, lütfen bekleyiniz

11 ayın sultanı Ramazan’a kavuştuk sonunda. Allah Bayramı da görmeyi nasip ederin inşallah. Oruç tutmak bir müslüman için büyük mutluluk gerçekten. Ama bazen oruç tutmanın sadece uzun süre aç kalmaktan ibaret olmadığını unutuyoruz gibi geliyor bana.

Sosyal medyada oruç tutmayanların yaptığı yemek, çay, kahve paylaşımları büyük tepkiler alıyor. Eskiden Ramazanlarda oruç tutmayanların köşe bucak saklanarak yemek yediklerinden dem vuruluyor. Her şeyi eskiyle kıyaslayacak olursak, eskiden kimse tatil fotoğraflarını da ulu orta paylaşmazdı, ne yersek sofrada kalırdı kimseye söylemezdik. Ama artık madem ki sosyal medyayı hayatımızın bir parçası haline getirdik, sonuçlarına da katlanacağız.

Herkes kendi sosyal medya hesabında istediğini istediği zaman paylaşmakta özgürdür. Ama kimse kendini zorla takip ettirmiyor. Hoşunuza gitmeyen şeyleri görmek istemiyorsanız “unfollow” tuşu parmağınızın altında. En güzel duyguları yaşamamız ve bu güzellikleri herkesle paylaşmamız gereken şu günlerde sırf 1 bardak çayın/kahvenin fotoğrafını paylaştı diye insanlara hakaret ederek onları üzmenin manası ne?

Biz nasıl ki oruç tutmayanlardan saygı bekliyorsak, aynı saygıyı onlar da hakediyor.

Dergiyi iPhone veya iPad’den okumak için tıklayın

Sevgiler, Keyifli okumalar…

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: