Tabule Dergi Temmuz 2013 Sayısı

Derginin yüklenmesi bir kaç saniye sürebilir, lütfen bekleyiniz

Tüm kadınlar ortak 2 derdi vardır. Bunlardan birincisi “bugün ne giysem?”, diğeri ise “akşama ne pişirsem?’dir. Akşama ne pişirsem derdimiz Ramazan ayının gelişiyle daha da büyük bir dert haline gelir. Hem aile fertlerinin talepleri , hem de Ramazan dolayısıyla verilen yemek davetlerinin sayısı artar.

Vakit darlığı çeken birçok kadın Ramazan öncesi günlük menü listesini hazır eder ve bu menülere sadık kalarak hareket eder. Ancak vakti çok daha dar olan bazılarımız ise bu listeyi yapmaya bile vakit bulamaz. İşte bu nedenle Tabule Dergi’yi bu ay Ramazan Özel Sayısı olarak tasarlayarak 30 gün için 30 farklı tarif ve bu tariflere uygun menüler şeklinde hazırladım sizler için. Umarım bazı günler de olsa ne pişirsem derdinizi hafifletebilirim.

Yaz mevsiminin sıcak günlerine denk gelen bu Ramazan ayında tüm Oruç tutanlara Allah’tan sabır diliyorum. Umuyorum ki Oruç tutan herkes Orucun tüm gereklerini yerine getirir ve yeme-içmenin yanı sıra kul hakkı yeme, küfür, dedikodu, gıybet ve fitne gibi kötülüklerden de uzak durur. Oruç tutmanın sadece yememek, içmemek olmadığının bilincinde olup çevremizdeki herkese de bunu hatırlatmakta fayda var.

Tüm islam aleminin kendini Yaradan’a daha yakın hissetiği bu kıymetli ay boyunca, cana kıyan tüm gaddar insanların yüreğine vicdan tohumları düşmesi ve tüm Müslüman ülkelerdeki savaş, karmaşa ve şiddetin son bularak, tüm insanlığın barış dolu yarınlara kavuşması için dua edelim.

Herkese Hayırlı Ramazanlar…

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: