Tabule Dergi Şubat 2016 Sayısı

Derginin yüklenmesi bir kaç saniye sürebilir, lütfen bekleyiniz

Şimdi yaz mevsiminde olsak bu ayın meyvesi şu, bol bol kullanın, yapabiliyorsanız stok yapın diye başlardım cümleme muhtemelen. Şimdi çıkıp da karnabaharın mevsimini sakın kaçırmayın, yaza da doya doya yemek için dondurarak saklayın desem gülersiniz bana eminim.

Karnabahar sevmediğimden değil elbette, hatta birçok insandan daha fazla seviyorum karnabaharı, brokoliyi, pırasayı, vs. Gel gelelim saklayalım da yaza da yeriz denecek sebzeler değil itiraf ediyorum ki. Yaz mevsiminin o çeşitliliği içinde hatırlanacak sebzeler değil daha doğrusu. O yüzden bu aralar çok da fazla şansınız yokken değişik sebzeler kullanma konusunda, elinizde olanları farklı şekillerde pişirerek çeşitlendirin. Bunun için iki güzel örneğim var mesela bu sayıda; brokoli mücver ve karnabahar kroket.

Bu sayının bir önemi daha uzun süredir yapmak istediğim bir şeyi gerçekleştirip yumurta alerjisi olanlar için yumurtaya alternatif olarak kullanılabilcekler listesi hazırlamam oldu. Özellikle bebeklerde görülen yumurta alerjisi pek çok anneyi yemek ve özellikle de hamur işleri konusunda oldukça kısıtlıyor biliyorum. Umarım liste yumurta alerjisinden muzdarip ailelere biraz olsun rahatlama sağlar.

Keyifli Okumalar,
Sevgiler,

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: