Tabule Dergi Mart 2016 Sayısı

Derginin yüklenmesi bir kaç saniye sürebilir, lütfen bekleyiniz

Her ne kadar son birkaç yıldır Temmuzdan önce tam manasıyla yazı, hatta baharı, yaşayamasak da Ankara’da, çocukluğumdaki alışkanlıktan olsa gerek Mart gelince yaz gelmiş gibi gelir bana. Her sabah bugün güneşi görelim diye uyanıp da yine bulutlu göz yüzüne bakıp suratımın asılması son yılların getirdiği bir sadece. Eskiden Martla birlikte ılık yağmurlar başlar, hava zaman zaman bulutlu olsa da akşam üstü okul çıkışı dışarıda oyun oynamak için birkaç saat zaman verirdi çocuklara. Geceler yine sobayı az da olsa yakmayı gerektirecek kadar serin olsa da sobasız odadaki yatağına gittiğinde titremezdin. Her şey gibi Mart bile başka güzeldi eskiden. Artık Mart yazın değil yaz meyve sebzelerinin gelmekte oluşunun müjdecisi benim için kısacası. Umarım ilerleyen yıllarda eskiden yaz meyve sebzelerinin gelişine sevinirdik Mart ayında, şimdi öyle mi? demeyiz.

Tabule Mart sayısı yine dolu dolu içeriğiyle sizlerle birlikte. Yaz sebzeleri geliyor ama kış sebzelerine tam olarak veda etmedik henüz. Bu yüzden veda niyetine birkaç kışlık tarifim var.
Derginin en güzel sürprizi yeni kitabıyla ilgili keyifli bir sohbet gerçekleştirdiğimiz Gizem Özdilli röportajı. Gizem’le hem kitabını, hem de mutfak ve yemeğe dair her şeyi konuştuk. Umarım bizim aldığımız keyif okurken size de yansır.

Keyifli Okumalar,
Sevgiler,

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: