Tabule Dergi Mart 2014 Sayısı

Derginin yüklenmesi bir kaç saniye sürebilir, lütfen bekleyiniz

Mart ayıyla birlikte hiç yaşayamadığımız bir kışın ardından ilkbaharı kucaklıyoruz. İlkbaharın gelişinin yanı sıra Mart ayı 2 önemli tarihi de içinde barındırıyor.

İlki bu ayın kapak konusu da olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Ülkemizde kadına karşı şiddetin her geçen gün arttığı şu günlerde bu konuda önlemler alabilecek yetkililere bu konunun öneminin hatırlatılabilmesi için iyi bir fırsat bu aslında. Eşlerimizden ya da çevremizden kutlama veya çiçek beklemek yerine kadına karşı şiddetin engellenmesi konusunda desteklerini isteyelim. Zaman zaman sosyal medyada konuyla ilgili kampanyalar düzenlense de konunun tekrar gündeme gelmesi için bir kadının daha ölmesi gerekiyor ne yazık ki.

Mart ayının bir ikinci önemli olayı da yerel seçimler. Bu iki tarihin aynı aya denk geliyor olması güzel de bir tesadüf aslında. Bizi yönetecek, bizim refahımız için her şeyi yapmakla görevli belediye başkanlarımızı seçmeden önce fırsat bulabilirsek kadına karşı şiddet konusunda ne düşündüklerini, konuya ilişkin çalışmalarının olup olmadığını sormalıyız. Yoksa bu konuda çalışmaların yapılması, sığınma evlerinin sayısının arttırılması ve koşullarının iyileştirilmesi konusunda çalışacaklarına dair sözlerini almalıyız. Belediyecilik sadece yol yapmaktan ibaret değildir bunu unutmayalım. Şiddete maruz kalan kadının en kolay ulaşabileceği mercilerden biri olan belediyelerin bu konuda inisiyatif kullanabilmeleri gerekmektedir. Bunu adaylarımıza hatırlatıp desteklerini isteyelim. Bu seçimlerin ülkemiz için hayırlara vesile olması dileklerimle,

Sevgiler…

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: