Tabule Dergi Haziran 2013 Sayısı

Derginin yüklenmesi bir kaç saniye sürebilir, lütfen bekleyiniz

Mayıs ayında büyük bir heyecan ve endişeyle çıktığımız dergi maceramızın ikinci aşamasındayız. İlk sayıda aldığımız güzel yorumlar ve tahminimizin üzerinde gerçekleşen okunma rakamları bu yolda bizi daha da kamçıladı.
Ancak tam de ikinci sayımızı çıkarmayı planladığımız Haziran ayının başlarında ülkemizde patlak veren olaylar degimizi çıkarmayı ertelememiz gerektiğini hisettirdi bize. İnsanların yaralandığı, hatta öldüğü bir ortamda bu dergiyi çıkarmayı uygun bulmuyordum 10 gün öncesine kadar. Ne var ki yaşanan olaylara birçok kişinin gözlerini yummayı tercih ettiği bir ortamda sessiz kalmaktansa yaşananları dilim döndüğünce anlatmanın çok daha doğru olduğuna karar verdim sonrasında. Medya tarafından yalan yanlış bilgilendirilen insanların olup bitenleri bir de benim gözümden okumalarını istedim. Bu dergi ve konuya ilişkin yazdığım yazı dolayısıyla birçok tepki alacağımın ve belki de onlarca takipçimi kaybedeceğimin farkındayım. Ama bu dergi sayesinde sadece 1 kişide dahi bir farkındalık yaratabilmenin buna değeceği inancındayım.

Ben evde yetiştirilen bir saksı çiçeğinin tomurcuk verdiği görüldüğünde halay çekilen bir evde yaşıyorum. 600 tane ağacın bir çırpıda kesilmesine ve buna karşı çıkan insanların çapulculukla suçlanmasına göz yumamıyorum bu nedenle. Eğer yazdıklarımdan rahatsızlık duyacak olursanız lütfen bana gelip şikayette bulunmak yerine sessizce bırakın beni takip etmeyi. Ben buyum ve bundan sonra da böyle olmaya devam edeceğim çünkü.

Derginin bu sayısında Gezi Parkı direnişinin yanı sıra yine birbirinden lezzetli ve pratik tarifler sunmaya çalıştım sizlere. Yemek tariflerinden öte ilginç araştırma dosyaları ve pratik bilgiler de bulmak mümkün Tabule Dergi’nin 2. Sayısında.

Dergiden en az benim hazırlık aşamasında aldığım kadar keyif almanız dileklerimle…

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: